Bilgisayarla yarışacak Asus ROG Ally 2 için tarih verildi! | www.plugincim.com

Haber Detayı

Bilgisayarla yarışacak Asus ROG Ally 2 için tarih verildi!

,

Taşınabilir oyun konsolu pazarı hızla büyümeye devam ediyor. CES 2024 fuarında Claw isimli ilk el konsolunu tanıtan MSI, yıla bomba gibi bir giriş yapmıştı. Ancak Asus, geçtiğimiz yıl görücüye çıkan ROG Ally’nin yeni versiyonu üzerinde çalıştığını açıklayarak dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Asus ROG Ally 2 neler sunacak?

Asus ROG Ally 2 neler sunacak?

Asus, ikinci nesil ROG Ally’yi bu yılın sonlarında piyasaya sürmeyi planladığını açıkladı. Asus Başkan Yardımcısı Arnold Su, bu yıl içinde çok daha güçlü bir taşınabilir oyun konsolu sunacaklarını ve isminin ROG Ally 2 olacağını belirtti.

Arnold Su, yeni cihazla oyun oynama deneyiminin artacağını ve ilk modeli popüler yapan Windows desteğinin devam edeceğini belirtti. Yöneticinin açıklamasına göre şirket, geçen yıl piyasaya sürüldüğünden bu yana 70 ila 80 bin adet ROG Ally sattı.

Asus Başkan Yardımcısı ayrıca gaming dizüstü bilgisayarlarının şu anda popülerlik açısından oyun bilgisayarlarını geride bıraktığını dile getirdi. Eski nesil oyuncular hala masaüstü bilgisayarlara yöneliyor olsa da, günümüz oyuncularının dizüstü bilgisayarların sunduğu taşınabilirliği tercih ettiğini açıkladı.

ROG Ally, oyunculara iki farklı APU seçeneği sunuyor. İlk seçenek, 6 çekirdekli AMD Ryzen Z1 işlemcisi. İkinci model ise daha üst seviye olan 8 çekirdekli AMD Ryzen Z1 Extreme işlemcisine sahip. Ekran kartı olarak GeForce RTX 4090 Dizüstü Bilgisayar GPU’sunu içeren ROG XG Mobile kullanılıyor.

34,999 TL’lik bir satış fiyatıyla sunulan ROG Ally el konsolunun yeni versiyonu bu yılın sonlarında görücüye çıkacak.


 

8 0 0
27.01.2024