Efsane rol yapma oyunu Mass Effect 2, 14 yaşında | www.plugincim.com

Haber Detayı

Efsane rol yapma oyunu Mass Effect 2, 14 yaşında

,

Oyuncular olarak artık iyice yaşlandık, en azından konsolda veya PC’de oyun oynayan nesil olarak. Yeni nesil oyuncularımız artık mobilde yetişiyor. O yüzdendir ki tarihin en iyi RYO’larından biri olan Mass Effect 2’nin üzerinden 10 yılı aşkın bir süre geçmiş olması, kalpleri bir tık kırıyor…

Mass Effect 2, 14. yıl önce bugün piyasaya sürüldü

Bioware tarafından geliştirilen uzay destanının devamı olan Mass Effect 2, sadece bir gelişme değildi; beklentileri aşan, franchise için ve hatta belki de tüm tür için yeni bir standart belirleyen bir oyundu.

2010 yılında piyasaya sürülen Mass Effect 2, oyuncuları beklenmedik olay örgüleriyle sürükleyici bir yolculuğa çıkarıyor. Oyun, Komutan Shepard’ın şok edici ölümüyle başlıyor, ancak daha önce kötü olarak tasvir edilen bir grup olan Cerberus ile güçlerini birleştirmek için dirilmesiyle devam ediyor. Bu beklenmedik twist, oyunun efsane olmasındaki en büyük etkenlerden biri.

Mass Effect 2’de gizemli bir şekilde insanları toplayan esrarengiz Koleksiyonculara karşı bir intihar görevinin parçası olan Shepard, yaklaşan bu tehlikeyi engellemek için galaksinin en iyi uzmanlarından oluşan bir ekip kurmak zorunda kalıyor.


Miranda, Thane, Mordin, Grunt, Jack, Legion gibi karakterlerin yanı sıra Garrus ve Tali gibi tanıdık yüzlerin de yer aldığı bu topluluktaki karakterler RYO dünyasında hala daha ikonik olmaya devam ediyor. Bu karakterlerin derin ve iç içe geçmiş hikayeleri, oyunun genel deneyimine duygusal bir ağırlık kattı.

Bioware sadece ilgi çekici bir hikaye sunmakla kalmadı, aynı zamanda oynanış mekaniklerini de geliştirdi. Siper savaşının dahil edilmesi, oyuncuların Koleksiyoncular ve diğer düşmanlar tarafından oluşturulan tehditlere stratejik olarak uyum sağlamasını gerektiriyordu. Mass Effect 2 her açıdan yüksek bir statüye ulaşarak oyuncular üzerinde kalıcı bir etki bıraktı.

Ancak, Mass Effect serisinin sonraki oyunları, 2 kadar beğeni toplamadı. Üçüncü oyun yüksek değerlendirme puanlarına sahip olsa da, tartışmalı sonu birçok oyuncu için damakta acı bir tat bıraktı. Dördüncü oyun, serinin hayranları tarafından, 2. oyuna saygıdan ötürü mevzu bahis bile olmuyor.

10 0 0
27.01.2024