Horizon Forbidden West, ne zaman PC’ye geliyor? | www.plugincim.com

Haber Detayı

Horizon Forbidden West, ne zaman PC’ye geliyor?

,

PC oyuncuları, uzun süredir bekledikleri aksiyon dolu açık dünya oyunu Horizon Forbidden West’ sonunda kavuşuyor. Oyunun Complete Edition versiyonunun PC çıkış tarihine çok az bir süre kaldı.

Horizon Forbidden West: Complete Edition, 21 Mart’ta PC’de piyasaya sürülecek

Guerrilla Games ve Sony Interactive Entertainment tarafından geliştirilen oyun, serinin ikinci oyunu. Serinin ilk oyunu Horizon Zero Dawn, PlayStation 4’e çıkış yapmış ve geçtiğimiz senelerde PC’ye geldiğinde de başarılı olmuştu.

Sony’nin PC’ye getirdiği Days Gone, Uncharted 4, God of War, The Last of Us: Part 1 ve daha nice oyunun arasına katılacak olan Horizon Forbidden West’in ardından diğer PlayStation özel oyunların da PC’ye çıkması bekleniyor.

Forbidden West’in çıkış tarihi zaten Eylül ayında belli olmuştu ve oyun ön siparişe açılmıştı. Haberi size tekrar iletiyor olmamızın sebebi ise hatırlatmak. Eğer oyunu almayı düşünüyorsanız, Türkiye’deki oyun fiyatları malum. Önceden bütçe ayarlamak isteyebilirsiniz.

Horizon Forbidden West: Complete Edition’un hem Steam hem de Epic Games Store’da bulunan PC sürümü, oyun deneyimini optimize etmek için geliştirilmiş özelliklerle birlikte geliyor.

Kilitlenmemiş kare hızları, NVIDIA DLSS 3 yükseltme, kare oluşturma ve AMD FSR çözünürlük ve kare hızı yükseltme desteği dikkate değer eklemeler arasında yer alıyor. Intel Xe Super Sampling ve PC’de daha hızlı yükleme süreleri sağlamak için DirectStorage kullanımı da gelen özellikler arasında.

Oyunda hem kontrolcü hem de klavye + fare desteği bulunuyor. Ancak tabii ki bu bir PlayStation özel oyunu olduğu için geliştiriciler, dokunsal geri bildirim sunan DualSense kontrolcüsünün kullanılmasını tavsiye ediyor.

Horizon Forbidden West: Complete Edition, sadece ana oyunu değil, aynı zamanda Burning Shores DLC’sini, iki kıyafeti, iki silahı, bir Kaynak Paketini, Apex Clawstrider Machine Strike Piece’i ve Özel Fotoğraf Modu pozu ile ekstra biryüz boyasını da içeriyor.

Ayrıca, Steam hesaplarını PSN hesaplarına bağlayan oyuncular özel Nora Legacy Kıyafeti ve Nora Mızrağı kazanacak. Son bir teşvik olarak yayıncı, Blacktide Kıyafeti ve Blacktide Yayını özel bir ön sipariş bonusu olarak sunuyor.

11 0 0
27.01.2024