Merakla beklenen PlayStation 5’e özel oyunun çıkış tarihi açıklandı! | www.plugincim.com

Haber Detayı

Merakla beklenen PlayStation 5’e özel oyunun çıkış tarihi açıklandı!

,

Sony’nin ocak ayında gerçekleştirdiği State of Play etkinliğinin en ilgi çekici duyurularından biri, Güney Koreli Shift Up firması tarafından geliştirilen aksiyon-macera oyunu Stellar Blade hakkındaydı. Yapılan açıklamaya göre, merakla beklenen oyun 26 Nisan tarihinde sevenleriyle buluşacak. Oyunun ön sipariş tarihi ise 7 Şubat olarak belirlendi.

Stellar Blade PlayStation 5‘e özel olarak çıkacak!

İlk etapta PlayStation 4 ve Xbox One olmak üzere birçok farklı platformda çıkacağı söylenen oyunun, Sony‘nin satış politikaları gereği sadece PlayStation 5 için çıkacağı açıklanmıştı. Bu kararın, 2024 yılındaki PlayStation 5 satışlarını artırabileceği düşünülüyor

Playstation 5’in yeni nesil grafik teknolojilerinden sonuna kadar yararlanacağı belirtilen Güney Kore yapımı oyun, 2024 yılının en çok umut vadeden oyunları arasında gösteriliyor. Oyunun son yayınlanan fragmanı da bunu destekliyor.

Oyunun konusu ne?

Post apokaliptik bir dünyada geçen oyun, arkadaşları Adam ve Lily ile birlikte dünyayı Naytibas adı verilen kötü bir ırkın elinden kurtarmaya çalışan Eve‘in maceralarını konu alıyor. Oyunculara rahatça etrafı keşfetme ve diğer karakterlerle etkileşime girme imkanı vereceği söylenen oyunun, içinde bulundurduğu dövüş mekanikleriyle Bayonetta adı verilen diğer bir aksiyon-macera oyununu andırdığını öne sürenler de mevcut.

Stellar Blade’i ön sipariş olarak satın alan oyuncuların birtakım avantajlara ve benzersiz eşyalara sahip olacağı belirtilirken, yurt dışında 69.99 dolar ve 69.99 euro fiyatıyla piyasaya sürülecek oyunun Türkiye fiyatı ise merak konusu oldu.
 

10 0 0
02.02.2024