Nintendo Switch 2 özellikleri ve fiyatı ortaya çıktı! | www.plugincim.com

Haber Detayı

Nintendo Switch 2 özellikleri ve fiyatı ortaya çıktı!

,

Nintendo Switch, Türkiye’de pek yaygın olmasa da dünyada en çok satan konsollar arasında yer alıyor. En son 2017 yılında piyasaya sürülen son çıkan modelin ardından uzun bir süredir yeni konsol bekleniyordu. Bugün ise yakın zamanda çıkması beklenen Nintendo Switch 2 modelinin teknik özellikleri ve fiyatı ortaya çıktı. İşte tüm bilinenler…

Beklenen Nintendo Switch 2 özellikleri ve fiyatı

Geçtiğimiz saatlerde Bloomberg tarafından yayınlanan rapora göre Nintendo Switch 2, bu sene içerisinde piyasaya sürülecek. Yakın zamanda ortaya çıkan iddialar da bunu destekliyor. Dolayısıyla beklentiler bir hayli yüksek.

Aktarılan bilgilere göre Nintendo Switch 2 modelinde 8 inç boyutunda LCD ekran yer alacak. Orijinal ve 2021’de piyasaya sürülen OLED modelde sırasıyla 6.2 inç ve 7 inç ekran bulunuyordu. Bu bağlamda ekran boyutunun büyüyeceğini söyleyebiliriz.

Nvidia Tegra 239 işlemcisinden güç alması beklenen konsolun LPDDR5 tipinde 8 GB RAM‘e sahip olması ve 64 GB depolama alanıyla geleceği söyleniyor. Akabinde Ray Tracing desteği olması ve 1080p oyun oynama deneyimi sunması bekleniyor. Bu noktada DLSS 2 desteği olacağı da iddialar arasında.

Beklenen Nintendo Switch 2 özellikleri şu şekilde sıralandı;

ÖzellikDeğer
Ekran8 inç – LCD
İşlemciNvidia Tegra 239
GrafikRay Tracing desteği
1080p oyun oynama
RAM8 GB – LPDDR5
Depolama64 GB
DLSSDLSS 2
Fiyat400 dolar (Tahmini)

Analistler, Nintendo Switch 2 fiyatının 400 dolar civarında olacağını söylüyor. Çeşitli kaynaklar da bunu destekliyor.

13 0 0
27.01.2024