Oyuncular mutlu! Apple, iPhone’lar için kuralları gevşetiyor | www.plugincim.com

Haber Detayı

Oyuncular mutlu! Apple, iPhone’lar için kuralları gevşetiyor

,

Apple, son dönemlerde politikalarında önemli değişikliklere gitti. Örneğin marka, iOS 17.4 kararlı sürümü ile kullanıcılara App Store dışından uygulama indirme imkanı tanıyacağını açıkladı. Şirket, bu hamlesiyle şaşırttı.

Son gelişmelere göre Apple, bir konuda daha kuralları gevşetme kararı aldı. Buna göre yakında App Store‘da GeForce Now gibi oyun hizmetlerini görebiliriz ve Xbox Game Pass uygulaması için Cloud Gaming seçeneği sunulabilir. İşte tüm detaylar…

Apple, Game Pass ve GeForce Now’un önünü açtı!

Apple, geçtiğimiz gün iOS 17.3 sürümünü yayınladıktan hemen sonra iOS 17.4 Beta 1 güncellemesini sundu. Şirket, test aşamasındaki bu sürümle birlikte önemli değişiklikler yaptı. Bu değişiklikler arasında oyuncuların hoşuna gidecek bir gevşetme de bulunuyor.

Apple, şimdiye kadar GeForce Now ve Xbox Game Pass gibi yüzlerce oyunu bir arada sunan hizmetlere kısıtlamalar uyguluyordu. Öyle ki şirket, bu servislerin kütüphanesinde yer alan oyunların uygulama mağazasında ayrı ayrı yayınlanmasını savunuyordu.

GeForce Now zaten App Store‘da yok. Xbox Game Pass ise var ancak Cloud Gaming mevcut değil ve erişmek istediğinizde web tarayıcısı üzerinden kullanmak zorunda kalıyordunuz. Bu da haliyle pek de yüksek bir deneyim sunmuyordu. Ancak bu durum artık değişiyor.

Apple, geliştiricilere gönderdiği bir mesajda geliştiricilerin artık GeForce Now gibi uygulamalar yayınlayabileceğini ve kısıtlamalar uygulanmayacağını açıkladı. Tabii söz konusu bu uygulamaların App Store kurallarına uyması gerekiyo

Microsoft‘un Xbox Game Pass uygulamasına Cloud Gaming seçeneği eklemesi ve Nvidia‘nın ise GeForce Now hizmetini App Store‘da yayınlaması bekleniyor. İki şirketten bu konuyla ilgili henüz bir açıklama gelmiş değil. Fakat artık önlerinde bir engel kalmadığı için beklentiler yüksek.
 


 

12 0 0
27.01.2024