Stardew Valley büyük güncellemesi bu yıl geliyor | www.plugincim.com

Haber Detayı

Stardew Valley büyük güncellemesi bu yıl geliyor

,

Stardew Valley, özellikle tek kişi tarafından geliştirildiği öğrenildikten sonra topladığı beğeni 2 katına çıkmıştı. Bu kadar eğlenceli oynanış dinamiklerine sahip olan bir oyunun tek kişi tarafından geliştirilmesi takdire şayandı. Ancak bunun eksi tarafları da var, oyun bug konusunda biraz zengin ve artık biraz eskidi.

Stardew Valley geliştiricisi, 1.6 güncellemesinin bu yıl geleceğini duyurdu

Stardew Valley’in yaratıcısı Eric “ConcernedApe” Barone, çiftlik yaşamı simülasyonunun merakla beklenen ve uzun süredir üzerinde çalışılan 1.6 güncellemesi hakkında bir güncelleme paylaştı ve artık yamayı tamamladığını ve bu yıl kesinlikle çıkacağını söyledi.

Barone, Haziran 2022’de Stardew Valley için bir 1.6 güncellemesi üzerinde çalıştığını açıkladı ve bunun kapsam açısından çoğunlukla modifikasyon odaklı olacağını belirtti.

Ancak her yeni yama notuyla birlikte 1.6 güncellemesinin daha da iddialı hale geldiği görülüyor; geçen yıl Eylül ayında Barone, 1.6’nın bir büyük yeni festival ve iki yeni mini festival, yeni eşyalar ve üretim tarifleri, yeni diyalog satırları, yeni bir çiftlik türü, yeni oyun sonu içeriği, köylüler için kış kıyafetleri, yeni ve daha büyük bir sandık, PC’de 8 oyunculu co-op ve daha fazlasını içereceğini doğruladı. Ek olarak bir de kedi ve köpeklerinize şapka takabileceksiniz.

Aralık ayında Barone, bir ton ilerleme kaydettiğini ve 1.6 üzerindeki çalışmaları tamamlamak için sıkı çalıştığını duyurmuştu. Sosyal medyada yaptığı yeni bir duyuruda, resmi olarak yamaya yeni içerik eklemeyi bitirdiğini ve yayınlanmaya hazır olana kadar hata düzeltme ve cilalama” üzerine odaklanacağını doğruladı. “Sabrınız için teşekkürler,” diye de ekledi.

Barone’un kendi dediğine göre göre, 1.6 başlangıçta planlanandan biraz daha geniş kapsamlı oldu, ancak bu yıl kesin olarak geliyor zira güncellemenin bu yıl gelip gelmeyeceğini soran bir hayran sorusuna yanıt olarak, “Evet kesinlikle” diye yazdı.
 
10 0 0
27.01.2024