Switch 2’nin ekran boyutu için heyecanlandıran iddia | www.plugincim.com

Haber Detayı

Switch 2’nin ekran boyutu için heyecanlandıran iddia

,

Nintendo’nun bu yıl piyasaya sürmesi beklenilen el konsolunun halefi Switch 2 için şimdiden söylentiler çoğalmaya başladı. Bir analiste göre Switch 2’nin ekran boyutu da belli oldu.

Analiste göre Switch 2’nin 8 inç’lik bir ekranı olacak

Bloomberg’in haberine göre, Japonya merkezli Omida analisti Hiroshi Hayase, bu yıl gelmesi beklenen Switch 2’nin ekran boyutunun 2 katına çıkacağını iddia ediyor.

Hayase, küçük ve orta ölçekli ekranlara odaklanan ve tedarik zincirindeki şirketlerle yaptığı istişarelere dayanarak bu ekranların sevkiyatına ilişkin yıllık tahminler yapan bir analist. Dolayısıyla Hayase, ekran pazarı hakkında yorum yapabilecek bir konuma sahip ve bu da iddiasına bir tık daha fazla güvenilirlik kazandırıyor.

Eğer 8 inç ekran iddiası doğru çıkarsa, bu Switch’in halefinin Nintendo’nun şimdiye kadarki en büyük ekranına sahip olacağı anlamına gelecek. Standart Switch 6,2 inç’lik bir LCD ekrana sahipken, Switch OLED ise 7 inç OLED ekrana sahip. Switch serisindeki en küçük ekran ise 5,5 inç ile Switch Lite’a ait.

Şirket henüz kamuoyuna bir açıklama yapmamış olsa da Switch 2’nin yüksek ihtimalle bu yıl piyasaya sürülmesi bekleniyor. Geçtiğimiz yaz aylarında Switch 2 için geliştirme kitlerinin önemli ortak stüdyoların eline ulaştırıldığı da bildirilmişti.

O zamanlarda VGC isimli platforma röportaj veren ‘güvenilir’ bir kaynak, oyunların daha yüksek kalitede çalışması, bunun için gereken donanımın daha büyük olması gibi sebeplerden ötürü Switch 2’nin boyutunun büyük olacağını söylemişti.

Kaynak, bu boyut büyümesinin ekrana da yansıyacağını, ekran teknolojisinin de OLED veya LCD olacağını belirtmişti. Yeni konsol için ortalarda dolaşan fiyat söylentisi ise 400 dolar (güncel kur ile 12.121 TL).


 

10 0 0
27.01.2024